Virtualus įrodymais pagrįstos medicinos centras (ĮPMC) Vilniaus Universiteto Medicinos Fakulteto tarybos sprendimu buvo įkurtas 2014 metų vasarą prie Vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos. ĮPMC tikslas yra tobulinti sveikatos priežiūrą, skleidžiant aukščiausios klasės klinikinius įrodymus ir ugdant medikų sugebėjimą šiuos įrodymus susirasti, kritiškai įvertinti bei tinkamai pritaikyti savo pacientams. ĮPMC puslapyje talpinama medžiaga pateikia gaires gydytojams, kaip nustatyti, ar tyrimai pateikia patikimus įrodymus, kuriuos turime taikyti savo praktikoje, ar geriau šių įrodymų vengti. 

Centro įkūrimą ir veiklą inicijavo Tumas Beinortas ir Karolis Bauža, šiuo metu gydytojai, atitinkamai, Kembridže (D. Britanijoje) ir Klyvlende (JAV). ĮPMC yra Prof. Virginijaus Šapokos vadovaujamo vidaus ligų, šeimos medicinos ir onkologijos klinikos dalis. ĮPMC glaudžiai bendradarbiauja su pasauliniu įrodymais pagrįstos medicinos centru, įsikūrusiu Oksfordo universitete. Dalis mūsų tinklapyje pateikiamos medžiagos yra adaptuota iš šio centro sukurtų resursų.

Pagrindinis centro tikslas yra supažindinti medicinos profesionalus su būdais tikslingai surasti, kritiškai įvertinti ir integruoti aukščiausios kokybės mokslinius atradimus klinikinėje praktikoje ir taip ją pastoviai tobulinti. Mėginame plėtoti įrodymais pagrįstą praktiką, organizuodami mokymus medicinos studentams, rezidentams ir gydytojams.